yks. mon.
nom. ǩeäppnõspoorrikõpp ǩeäppnõspoorrikõõv
gen. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvi
akk. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvid
ill. ǩeäppnõspoorrikõʹppe ǩeäppnõspoorrikõõvid
lok. ǩeäppnõspoorrikõõvâst ǩeäppnõspoorrikõõvin
com. ǩeäppnõspoorrikõõvin ǩeäppnõspoorrikõõvivuiʹm
abe. ǩeäppnõspoorrikõõvtaa
ǩeäppnõspoorrikõõvtää
ǩeäppnõspoorrikõõvitaa
ǩeäppnõspoorrikõõvitää
Der/Dimin nom. ǩeäppnõspoorrikõõvâž ǩeäppnõspoorrikõõʹve
Der/Dimin ill. ǩeäppnõspoorrikõõvže ǩeäppnõspoorrikõõʹveid
ǩeäppnõspoorrikõõʹvid
ess. ǩeäppnõspoorrikõppân
par. ǩeäppnõspoorrikõppâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõppnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõppnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõppneen
Full paradigm →

 ǩeäppnõspoorrikõpp (subst.)

yks. mon.
nom. ǩeäppnõspoorrikõpp ǩeäppnõspoorrikõõv
gen. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvi
akk. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvid
ill. ǩeäppnõspoorrikõʹppe ǩeäppnõspoorrikõõvid
lok. ǩeäppnõspoorrikõõvâst ǩeäppnõspoorrikõõvin
com. ǩeäppnõspoorrikõõvin ǩeäppnõspoorrikõõvivuiʹm
abe. ǩeäppnõspoorrikõõvtaa
ǩeäppnõspoorrikõõvtää
ǩeäppnõspoorrikõõvitaa
ǩeäppnõspoorrikõõvitää
Der/Dimin nom. ǩeäppnõspoorrikõõvâž ǩeäppnõspoorrikõõʹve
Der/Dimin ill. ǩeäppnõspoorrikõõvže ǩeäppnõspoorrikõõʹveid
ǩeäppnõspoorrikõõʹvid
ess. ǩeäppnõspoorrikõppân
par. ǩeäppnõspoorrikõppâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõppnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõppnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõppneen
Full paradigm →
ǩeäppnõspoorrikõpp Texts →
  • ǩeäppnõspoorrikõpp subst. yks. nom.
yks. mon.
nom. ǩeäpˈpnõs ǩeäpˈpnõõzz
gen. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzi
akk. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzid
ill. ǩeäpˈpnõʹsse ǩeäpˈpnõõzzid
lok. ǩeäpˈpnõõzzâst ǩeäpˈpnõõzzin
com. ǩeäpˈpnõõzzin ǩeäpˈpnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäpˈpnõõzztaa
ǩeäpˈpnõõzztää
ǩeäpˈpnõõzzitaa
ǩeäpˈpnõõzzitää
Der/Dimin nom. ǩeäpˈpnõõzzâž ǩeäpˈpnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäpˈpnõõzzže ǩeäpˈpnõõʹzzeid
ǩeäpˈpnõõʹzzid
ess. ǩeäpˈpnõssân
ess. ǩeäpˈpnõsân
par. ǩeäpˈpnõssâd
par. ǩeäpˈpnõsâd
ess. PxSg1 ǩeäpˈpnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäpˈpnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäpˈpnõssneen
Full paradigm →

 ǩeäppnõõzz (subst.)

yks. mon.
nom. ǩeäpˈpnõs ǩeäpˈpnõõzz
gen. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzi
akk. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzid
ill. ǩeäpˈpnõʹsse ǩeäpˈpnõõzzid
lok. ǩeäpˈpnõõzzâst ǩeäpˈpnõõzzin
com. ǩeäpˈpnõõzzin ǩeäpˈpnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäpˈpnõõzztaa
ǩeäpˈpnõõzztää
ǩeäpˈpnõõzzitaa
ǩeäpˈpnõõzzitää
Der/Dimin nom. ǩeäpˈpnõõzzâž ǩeäpˈpnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäpˈpnõõzzže ǩeäpˈpnõõʹzzeid
ǩeäpˈpnõõʹzzid
ess. ǩeäpˈpnõssân
ess. ǩeäpˈpnõsân
par. ǩeäpˈpnõssâd
par. ǩeäpˈpnõsâd
ess. PxSg1 ǩeäpˈpnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäpˈpnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäpˈpnõssneen
Full paradigm →
ǩeäppnõõzz Texts →
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom Err/Orth
yks. mon.
nom. poorrikõpp poorrikõõv
gen. poorrikõõv poorrikõõvi
akk. poorrikõõv poorrikõõvid
ill. poorrikõʹppe poorrikõõvid
lok. poorrikõõvâst poorrikõõvin
com. poorrikõõvin poorrikõõvivuiʹm
abe. poorrikõõvtaa
poorrikõõvtää
poorrikõõvitaa
poorrikõõvitää
Der/Dimin nom. poorrikõõvâž poorrikõõʹve
Der/Dimin ill. poorrikõõvže poorrikõõʹveid
poorrikõõʹvid
ess. poorrikõppân
par. poorrikõppâd
ess. PxSg1 poorrikõppnan
ess. PxSg3 poorrikõppnes
ess. PxPl1 poorrikõppneen
Full paradigm →

 poorrikõpp (subst.)

yks. mon.
nom. poorrikõpp poorrikõõv
gen. poorrikõõv poorrikõõvi
akk. poorrikõõv poorrikõõvid
ill. poorrikõʹppe poorrikõõvid
lok. poorrikõõvâst poorrikõõvin
com. poorrikõõvin poorrikõõvivuiʹm
abe. poorrikõõvtaa
poorrikõõvtää
poorrikõõvitaa
poorrikõõvitää
Der/Dimin nom. poorrikõõvâž poorrikõõʹve
Der/Dimin ill. poorrikõõvže poorrikõõʹveid
poorrikõõʹvid
ess. poorrikõppân
par. poorrikõppâd
ess. PxSg1 poorrikõppnan
ess. PxSg3 poorrikõppnes
ess. PxPl1 poorrikõppneen
Full paradigm →
poorrikõpp Texts →
  • poorrikõpp subst. yks. nom.
prs. (täʹbbe) prt. (jåhtta)
Sg1 (mon) pooram poʹrrem
Sg2 (ton) poorak poʹrriǩ
Sg3 (son) påårr poori
Pl1 (mij) poorrâp pooriim
poorin
poorim
Pl2 (tij) poorrveʹted poorid
Pl3 (sij) påʹrre poʹrre
Sg4 poorât poʹrreš
prs. kielt.
(täʹbbe jiõm) poor
prt. kielt.
(jåhtta jiõm) poorrâm
Full paradigm →

 poorrâd (verb)

prs. (täʹbbe) prt. (jåhtta)
Sg1 (mon) pooram poʹrrem
Sg2 (ton) poorak poʹrriǩ
Sg3 (son) påårr poori
Pl1 (mij) poorrâp pooriim
poorin
poorim
Pl2 (tij) poorrveʹted poorid
Pl3 (sij) påʹrre poʹrre
Sg4 poorât poʹrreš
prs. kielt.
(täʹbbe jiõm) poor
prt. kielt.
(jåhtta jiõm) poorrâm
Full paradigm →
poorrâd Texts →
  • poorrâd verb
yks. mon.
nom. kõpp kõõv
gen. kõõv kõõvi
akk. kõõv kõõvid
ill. kõʹppe kõõvid
lok. kõõvâst kõõvin
com. kõõvin kõõvivuiʹm
abe. kõõvtaa
kõõvtää
kõõvitaa
kõõvitää
Der/Dimin nom. kõõvâž kõõʹve
Der/Dimin ill. kõõvže kõõʹveid
kõõʹvid
ess. kõppân
par. kõppâd
ess. PxSg1 kõppnan
ess. PxSg3 kõppnes
ess. PxPl1 kõppneen
Full paradigm →

 kõpp (subst.)

yks. mon.
nom. kõpp kõõv
gen. kõõv kõõvi
akk. kõõv kõõvid
ill. kõʹppe kõõvid
lok. kõõvâst kõõvin
com. kõõvin kõõvivuiʹm
abe. kõõvtaa
kõõvtää
kõõvitaa
kõõvitää
Der/Dimin nom. kõõvâž kõõʹve
Der/Dimin ill. kõõvže kõõʹveid
kõõʹvid
ess. kõppân
par. kõppâd
ess. PxSg1 kõppnan
ess. PxSg3 kõppnes
ess. PxPl1 kõppneen
Full paradigm →
kõpp Texts →
  • kõpp subst. yks. nom.
yks. mon.
nom. ǩeäppnõs ǩeäppnõõzz
gen. ǩeäppnõõzz ǩeäppnõõzzi
akk. ǩeäppnõõzz ǩeäppnõõzzid
ill. ǩeäppnõʹsse ǩeäppnõõzzid
lok. ǩeäppnõõzzâst ǩeäppnõõzzin
com. ǩeäppnõõzzin ǩeäppnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäppnõõzztaa
ǩeäppnõõzztää
ǩeäppnõõzzitaa
ǩeäppnõõzzitää
Der/Dimin nom. ǩeäppnõõzzâž ǩeäppnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäppnõõzzže ǩeäppnõõʹzzeid
ǩeäppnõõʹzzid
ess. ǩeäppnõssân
ess. ǩeäppnõsân
par. ǩeäppnõssâd
par. ǩeäppnõsâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõssneen
Full paradigm →

 ǩeäppnõs (subst.)

yks. mon.
nom. ǩeäppnõs ǩeäppnõõzz
gen. ǩeäppnõõzz ǩeäppnõõzzi
akk. ǩeäppnõõzz ǩeäppnõõzzid
ill. ǩeäppnõʹsse ǩeäppnõõzzid
lok. ǩeäppnõõzzâst ǩeäppnõõzzin
com. ǩeäppnõõzzin ǩeäppnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäppnõõzztaa
ǩeäppnõõzztää
ǩeäppnõõzzitaa
ǩeäppnõõzzitää
Der/Dimin nom. ǩeäppnõõzzâž ǩeäppnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäppnõõzzže ǩeäppnõõʹzzeid
ǩeäppnõõʹzzid
ess. ǩeäppnõssân
ess. ǩeäppnõsân
par. ǩeäppnõssâd
par. ǩeäppnõsâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõssneen
Full paradigm →
ǩeäppnõs Texts →
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom Err/Orth

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

ǩeäppnõspoorrikõpp is a possible form of ...

Der
  • Der
Der/NomAg
  • avledet aktor subst. Cmp/SgGen
  • avledet aktor subst. Cmp/SgGen Err/Orth
  • avledet aktor subst. Cmp/SgNom
  • avledet aktor subst. Cmp/SgNom Err/Orth
kõpp Texts →
  • kõpp subst. yks. nom.
poorrikõpp Texts →
  • poorrikõpp subst. yks. nom.
poorrâd Texts →
  • poorrâd verb
ǩeäppnõs Texts →
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom Err/Orth
ǩeäppnõspoorrikõpp Texts →
  • ǩeäppnõspoorrikõpp subst. yks. nom.
ǩeäppnõõzz Texts →
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom Err/Orth