yks. mon.
nom. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppiǩ
gen. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppǩi
akk. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppǩid
ill. šolkkreeʹppka šolkkreeʹppǩid
lok. šolkkreeʹppǩest šolkkreeʹppǩin
com. šolkkreeʹppǩin šolkkreeʹppǩivuiʹm
abe. šolkkreeʹppiǩtää
šolkkreeʹppiǩtaa
šolkkreeʹppǩitää
šolkkreeʹppǩitaa
Der/Dimin nom. šolkkreeʹppǩaž šolkkreeʹppǩa
Der/Dimin ill. šolkkreeʹppǩõʹžže šolkkreeʹppǩaid
lok. PxSg1 šolkkreeʹppǩastan
lok. PxSg3 šolkkreeʹppǩeʹstes
lok. PxPl1 šolkkreeʹppǩeʹsten
ess. šolkkreeʹppǩen
par. šolkkreeʹppǩed
ess. PxSg1 šolkkreeʹppǩanan
ess. PxSg3 šolkkreeʹppǩiʹnes
ess. PxPl1 šolkkreeʹppǩiʹnen
Full paradigm →

šolkkreeʹppiǩ (subst.)

  • silkkihuivi
    Ceälkk, että uʹvdded suʹnne šolkkreeʹppiǩ.
    Sanoo, että antakaa hänelle silkkihuivi.
    Te son tõn šolkkreeʹppiǩ uuʹdi caarr de kaappi čååuʹj ooʹl tõn liâvti šolkkreeʹppiǩ.
    Niin tsaari antoi sen silkkihuivin ja [Jaakko-Huotari] levitti silkkihuivin vaimon vatsan päälle.
yks. mon.
nom. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppiǩ
gen. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppǩi
akk. šolkkreeʹppiǩ šolkkreeʹppǩid
ill. šolkkreeʹppka šolkkreeʹppǩid
lok. šolkkreeʹppǩest šolkkreeʹppǩin
com. šolkkreeʹppǩin šolkkreeʹppǩivuiʹm
abe. šolkkreeʹppiǩtää
šolkkreeʹppiǩtaa
šolkkreeʹppǩitää
šolkkreeʹppǩitaa
Der/Dimin nom. šolkkreeʹppǩaž šolkkreeʹppǩa
Der/Dimin ill. šolkkreeʹppǩõʹžže šolkkreeʹppǩaid
lok. PxSg1 šolkkreeʹppǩastan
lok. PxSg3 šolkkreeʹppǩeʹstes
lok. PxPl1 šolkkreeʹppǩeʹsten
ess. šolkkreeʹppǩen
par. šolkkreeʹppǩed
ess. PxSg1 šolkkreeʹppǩanan
ess. PxSg3 šolkkreeʹppǩiʹnes
ess. PxPl1 šolkkreeʹppǩiʹnen
Full paradigm →
šolkkreeʹppiǩ Word history → Texts →
  • šolkkreeʹppiǩ subst. mon. nom.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. nom.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. gen.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. akk.
yks. mon.
nom. šolkk šoolk
gen. šoolk šoolki
akk. šoolk šoolkid
ill. šoʹlǩǩe šoolkid
lok. šoolkâst šoolkin
com. šoolkin šoolkivuiʹm
abe. šoolktää
šoolktaa
šoolkitää
šoolkitaa
Der/Dimin nom. šoolkâž šooʹlǩe
Der/Dimin ill. šoolkže šooʹlǩeid
lok. PxSg1 šolkstan
lok. PxSg3 šolkstes
lok. PxPl1 šolksteen
ess. šolkkân
par. šolkkâd
ess. PxSg1 šolkknan
ess. PxSg3 šolkknes
ess. PxPl1 šolkkneen
Full paradigm →

šolkk (subst.)

yks. mon.
nom. šolkk šoolk
gen. šoolk šoolki
akk. šoolk šoolkid
ill. šoʹlǩǩe šoolkid
lok. šoolkâst šoolkin
com. šoolkin šoolkivuiʹm
abe. šoolktää
šoolktaa
šoolkitää
šoolkitaa
Der/Dimin nom. šoolkâž šooʹlǩe
Der/Dimin ill. šoolkže šooʹlǩeid
lok. PxSg1 šolkstan
lok. PxSg3 šolkstes
lok. PxPl1 šolksteen
ess. šolkkân
par. šolkkâd
ess. PxSg1 šolkknan
ess. PxSg3 šolkknes
ess. PxPl1 šolkkneen
Full paradigm →
šolkk Word history → (Not found in our corpus)
  • šolkk subst. Cmp/SgNom
yks. mon.
nom. reeʹppiǩ reeʹppiǩ
gen. reeʹppiǩ reeʹppǩi
akk. reeʹppiǩ reeʹppǩid
ill. reeʹppka reeʹppǩid
lok. reeʹppǩest reeʹppǩin
com. reeʹppǩin reeʹppǩivuiʹm
abe. reeʹppiǩtää
reeʹppiǩtaa
reeʹppǩitää
reeʹppǩitaa
Der/Dimin nom. reeʹppǩaž reeʹppǩa
Der/Dimin ill. reeʹppǩõʹžže reeʹppǩaid
lok. PxSg1 reeʹppǩastan
lok. PxSg3 reeʹppǩeʹstes
lok. PxPl1 reeʹppǩeʹsten
ess. reeʹppǩen
par. reeʹppǩed
ess. PxSg1 reeʹppǩanan
ess. PxSg3 reeʹppǩiʹnes
ess. PxPl1 reeʹppǩiʹnen
Full paradigm →

reeʹppiǩ (subst.)

yks. mon.
nom. reeʹppiǩ reeʹppiǩ
gen. reeʹppiǩ reeʹppǩi
akk. reeʹppiǩ reeʹppǩid
ill. reeʹppka reeʹppǩid
lok. reeʹppǩest reeʹppǩin
com. reeʹppǩin reeʹppǩivuiʹm
abe. reeʹppiǩtää
reeʹppiǩtaa
reeʹppǩitää
reeʹppǩitaa
Der/Dimin nom. reeʹppǩaž reeʹppǩa
Der/Dimin ill. reeʹppǩõʹžže reeʹppǩaid
lok. PxSg1 reeʹppǩastan
lok. PxSg3 reeʹppǩeʹstes
lok. PxPl1 reeʹppǩeʹsten
ess. reeʹppǩen
par. reeʹppǩed
ess. PxSg1 reeʹppǩanan
ess. PxSg3 reeʹppǩiʹnes
ess. PxPl1 reeʹppǩiʹnen
Full paradigm →
reeʹppiǩ Word history → Texts →
  • reeʹppiǩ subst. mon. nom. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. nom. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. gen. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. akk. ⓒ

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

šolkkreeʹppiǩ is a possible form of ...

reeʹppiǩ Word history → Texts →
  • reeʹppiǩ subst. mon. nom. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. nom. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. gen. ⓒ
  • reeʹppiǩ subst. yks. akk. ⓒ
šolkk Word history → Texts →
  • šolkk subst. Cmp/SgNom
šolkkreeʹppiǩ Word history → Texts →
  • šolkkreeʹppiǩ subst. mon. nom.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. nom.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. gen.
  • šolkkreeʹppiǩ subst. yks. akk.