yks. mon.
nom. ǩeäppnõspoorrikõpp ǩeäppnõspoorrikõõv
gen. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvi
akk. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvid
ill. ǩeäppnõspoorrikõʹppe ǩeäppnõspoorrikõõvid
lok. ǩeäppnõspoorrikõõvâst ǩeäppnõspoorrikõõvin
com. ǩeäppnõspoorrikõõvin ǩeäppnõspoorrikõõvivuiʹm
abe. ǩeäppnõspoorrikõõvtää
ǩeäppnõspoorrikõõvtaa
ǩeäppnõspoorrikõõvitää
ǩeäppnõspoorrikõõvitaa
Der/Dimin nom. ǩeäppnõspoorrikõõvâž ǩeäppnõspoorrikõõʹve
Der/Dimin ill. ǩeäppnõspoorrikõõvže ǩeäppnõspoorrikõõʹveid
lok. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõpstan
lok. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõpstes
lok. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõpsteen
ess. ǩeäppnõspoorrikõppân
par. ǩeäppnõspoorrikõppâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõppnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõppnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõppneen
Full paradigm →

ǩeäppnõspoorrikõpp (subst.)

yks. mon.
nom. ǩeäppnõspoorrikõpp ǩeäppnõspoorrikõõv
gen. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvi
akk. ǩeäppnõspoorrikõõv ǩeäppnõspoorrikõõvid
ill. ǩeäppnõspoorrikõʹppe ǩeäppnõspoorrikõõvid
lok. ǩeäppnõspoorrikõõvâst ǩeäppnõspoorrikõõvin
com. ǩeäppnõspoorrikõõvin ǩeäppnõspoorrikõõvivuiʹm
abe. ǩeäppnõspoorrikõõvtää
ǩeäppnõspoorrikõõvtaa
ǩeäppnõspoorrikõõvitää
ǩeäppnõspoorrikõõvitaa
Der/Dimin nom. ǩeäppnõspoorrikõõvâž ǩeäppnõspoorrikõõʹve
Der/Dimin ill. ǩeäppnõspoorrikõõvže ǩeäppnõspoorrikõõʹveid
lok. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõpstan
lok. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõpstes
lok. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõpsteen
ess. ǩeäppnõspoorrikõppân
par. ǩeäppnõspoorrikõppâd
ess. PxSg1 ǩeäppnõspoorrikõppnan
ess. PxSg3 ǩeäppnõspoorrikõppnes
ess. PxPl1 ǩeäppnõspoorrikõppneen
Full paradigm →
ǩeäppnõspoorrikõpp Word history → (Not found in our corpus)
  • ǩeäppnõspoorrikõpp subst. yks. nom.
yks. mon.
nom. ǩeäpˈpnõs ǩeäpˈpnõõzz
gen. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzi
akk. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzid
ill. ǩeäpˈpnõʹsse ǩeäpˈpnõõzzid
lok. ǩeäpˈpnõõzzâst ǩeäpˈpnõõzzin
com. ǩeäpˈpnõõzzin ǩeäpˈpnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäpˈpnõõzztää
ǩeäpˈpnõõzztaa
ǩeäpˈpnõõzzitää
ǩeäpˈpnõõzzitaa
Der/Dimin nom. ǩeäpˈpnõõzzâž ǩeäpˈpnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäpˈpnõõzzže ǩeäpˈpnõõʹzzeid
lok. PxSg1 ǩeäpˈpnõzstan
lok. PxSg3 ǩeäpˈpnõzstes
lok. PxPl1 ǩeäpˈpnõzsteen
ess. ǩeäpˈpnõsân
ess. ǩeäpˈpnõssân
par. ǩeäpˈpnõsâd
par. ǩeäpˈpnõssâd
ess. PxSg1 ǩeäpˈpnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäpˈpnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäpˈpnõssneen
Full paradigm →

ǩeäppnõõzz (subst.)

yks. mon.
nom. ǩeäpˈpnõs ǩeäpˈpnõõzz
gen. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzi
akk. ǩeäpˈpnõõzz ǩeäpˈpnõõzzid
ill. ǩeäpˈpnõʹsse ǩeäpˈpnõõzzid
lok. ǩeäpˈpnõõzzâst ǩeäpˈpnõõzzin
com. ǩeäpˈpnõõzzin ǩeäpˈpnõõzzivuiʹm
abe. ǩeäpˈpnõõzztää
ǩeäpˈpnõõzztaa
ǩeäpˈpnõõzzitää
ǩeäpˈpnõõzzitaa
Der/Dimin nom. ǩeäpˈpnõõzzâž ǩeäpˈpnõõʹzze
Der/Dimin ill. ǩeäpˈpnõõzzže ǩeäpˈpnõõʹzzeid
lok. PxSg1 ǩeäpˈpnõzstan
lok. PxSg3 ǩeäpˈpnõzstes
lok. PxPl1 ǩeäpˈpnõzsteen
ess. ǩeäpˈpnõsân
ess. ǩeäpˈpnõssân
par. ǩeäpˈpnõsâd
par. ǩeäpˈpnõssâd
ess. PxSg1 ǩeäpˈpnõssnan
ess. PxSg3 ǩeäpˈpnõssnes
ess. PxPl1 ǩeäpˈpnõssneen
Full paradigm →
ǩeäppnõõzz Word history → (Not found in our corpus)
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom
yks. mon.
nom. poorrikõpp poorrikõõv
gen. poorrikõõv poorrikõõvi
akk. poorrikõõv poorrikõõvid
ill. poorrikõʹppe poorrikõõvid
lok. poorrikõõvâst poorrikõõvin
com. poorrikõõvin poorrikõõvivuiʹm
abe. poorrikõõvtää
poorrikõõvtaa
poorrikõõvitää
poorrikõõvitaa
Der/Dimin nom. poorrikõõvâž poorrikõõʹve
Der/Dimin ill. poorrikõõvže poorrikõõʹveid
lok. PxSg1 poorrikõpstan
lok. PxSg3 poorrikõpstes
lok. PxPl1 poorrikõpsteen
ess. poorrikõppân
par. poorrikõppâd
ess. PxSg1 poorrikõppnan
ess. PxSg3 poorrikõppnes
ess. PxPl1 poorrikõppneen
Full paradigm →

poorrikõpp (subst.)

yks. mon.
nom. poorrikõpp poorrikõõv
gen. poorrikõõv poorrikõõvi
akk. poorrikõõv poorrikõõvid
ill. poorrikõʹppe poorrikõõvid
lok. poorrikõõvâst poorrikõõvin
com. poorrikõõvin poorrikõõvivuiʹm
abe. poorrikõõvtää
poorrikõõvtaa
poorrikõõvitää
poorrikõõvitaa
Der/Dimin nom. poorrikõõvâž poorrikõõʹve
Der/Dimin ill. poorrikõõvže poorrikõõʹveid
lok. PxSg1 poorrikõpstan
lok. PxSg3 poorrikõpstes
lok. PxPl1 poorrikõpsteen
ess. poorrikõppân
par. poorrikõppâd
ess. PxSg1 poorrikõppnan
ess. PxSg3 poorrikõppnes
ess. PxPl1 poorrikõppneen
Full paradigm →
poorrikõpp Word history → (Not found in our corpus)
  • poorrikõpp subst. yks. nom. ⓒ
prs. (täʹbbe) prt. (jåhtta)
Sg1 (mon) pooram poʹrrem
Sg2 (ton) poorak poʹrriǩ
Sg3 (son) påårr poori
Pl1 (mij) poorrâp poorim
Pl2 (tij) poorrveʹted poorid
Pl3 (sij) påʹrre poʹrre
Sg4 poorât poʹrreš
prs. kielt.
(täʹbbe jiõm) poor
prt. kielt.
(jåhtta jiõm) poorrâm
Full paradigm →

poorrâd (verb)

prs. (täʹbbe) prt. (jåhtta)
Sg1 (mon) pooram poʹrrem
Sg2 (ton) poorak poʹrriǩ
Sg3 (son) påårr poori
Pl1 (mij) poorrâp poorim
Pl2 (tij) poorrveʹted poorid
Pl3 (sij) påʹrre poʹrre
Sg4 poorât poʹrreš
prs. kielt.
(täʹbbe jiõm) poor
prt. kielt.
(jåhtta jiõm) poorrâm
Full paradigm →
poorrâd Word history → Texts →
  • poorrâd verb

kõpp (subst.)

kõpp Word history → Texts →
  • kõpp subst. yks. nom. ⓒ
yks. mon.
nom. kõpp kõõv
gen. kõõv kõõvi
akk. kõõv kõõvid
ill. kõʹppe kõõvid
lok. kõõvâst kõõvin
com. kõõvin kõõvivuiʹm
abe. kõõvtää
kõõvtaa
kõõvitää
kõõvitaa
Der/Dimin nom. kõõvâž kõõʹve
Der/Dimin ill. kõõvže kõõʹveid
lok. PxSg1 kõpstan
lok. PxSg3 kõpstes
lok. PxPl1 kõpsteen
ess. kõppân
par. kõppâd
ess. PxSg1 kõppnan
ess. PxSg3 kõppnes
ess. PxPl1 kõppneen
Full paradigm →

ǩeäppnõs (subst.)

yks. mon.
nom. kõpp kõõv
gen. kõõv kõõvi
akk. kõõv kõõvid
ill. kõʹppe kõõvid
lok. kõõvâst kõõvin
com. kõõvin kõõvivuiʹm
abe. kõõvtää
kõõvtaa
kõõvitää
kõõvitaa
Der/Dimin nom. kõõvâž kõõʹve
Der/Dimin ill. kõõvže kõõʹveid
lok. PxSg1 kõpstan
lok. PxSg3 kõpstes
lok. PxPl1 kõpsteen
ess. kõppân
par. kõppâd
ess. PxSg1 kõppnan
ess. PxSg3 kõppnes
ess. PxPl1 kõppneen
Full paradigm →
ǩeäppnõs Word history → Texts →
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

ǩeäppnõspoorrikõpp is a possible form of ...

Der
  • Der
Der/NomAg
  • avledet aktor subst. Cmp/SgNom
  • avledet aktor subst. Cmp/SgGen
kõpp Word history → (Not found in our corpus)
  • kõpp subst. yks. nom. ⓒ
poorrikõpp Word history → (Not found in our corpus)
  • poorrikõpp subst. yks. nom. ⓒ
poorrâd Word history → (Not found in our corpus)
  • poorrâd verb
ǩeäppnõs Word history → (Not found in our corpus)
  • ǩeäppnõs subst. Cmp/SgNom
ǩeäppnõspoorrikõpp Word history → (Not found in our corpus)
  • ǩeäppnõspoorrikõpp subst. yks. nom.
ǩeäppnõõzz Word history → (Not found in our corpus)
  • ǩeäppnõõzz subst. Cmp/SgNom